Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Nowogródku Pomorskim

Żywa Biblioteka

       Żywa Biblioteka działa tak, jak zwykła biblioteka. Czytelnik może przyjść, wybrać interesującą go książkę z katalogu, a następnie ją wypożyczyć. Jednak w tej bibliotece Książkami są prawdziwi ludzie, autentyczni reprezentanci mniejszości i grup społecznych, które nie są w społeczeństwie akceptowane, które stykają się z wykluczeniem i uprzedzeniami. Czytelnik, wypożyczając taką Żywą Książkę, wchodzi z nią w dialog. Dzięki takiej interakcji obie strony mają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń na temat danej grupy z rzeczywistością, mogą przekonać się osobiście, jak jest naprawdę i w konsekwencji dowiedzieć się czegoś nowego, zmienić swoje postrzeganie i nastawienie.

       Jest to wyjątkowa okazja  poznania osób, których się na co dzień nie spotyka. Taka rozmowa indywidualna trwa do 30 minut. Czytelnik może zadać Żywej Książce pytania, których nie miałby możliwości postawić w normalnych warunkach. Może poznać osobiste doświadczenia Książki oraz problemy, na jakie jest narażona. Każda z zaangażowanych osób może się czegoś nowego nauczyć o drugim człowieku, przełamać swoje uprzedzenia lub krytycznie na nie spojrzeć. Po przeczytaniu Książki czytelnik może wypożyczyć następną.

 nasz strona na fb https://www.facebook.com/Żywa-BibliotekaHuman-Library-w-Nowogródku-Pomorskim-678209762310519/

Biblioteka Publiczna w Karsku  zorganizowała po raz pierwszy takie wydarzenie w październiku 2015 roku i postaramy się aby w następnych latach takie wydarzenie wpisało się na stałe do naszego kalendarza. Książki , które były dostępne podczas spotkania :

"Miałam raka piersi"

"Lesbijka"

"Izraelka"

"Wegetarianka"

"Bezdomna"

"Matka dzieci adoptowanych"

"Izraelka"

 

Filia Biblioteki Publicznej

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Marzec 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Instytut Książki

mak+

Gmina Nowogródek Pomorski

http://www.bn.org.pl